Рак шийки матки!

Рак шийки матки є одним із найпоширеніших онкологічних захворювань серед жінок. Щорічно у світі діагностується понад 500 000 нових випадків цього захворювання, причому близько 300 000 жінок помирає від нього. В Україні рак шийки матки посідає друге місце серед злоякісних новоутворень жіночої статевої системи.
На початкових стадіях рак шийки матки може не проявляти жодних симптомів, що ускладнює його ранню діагностику. Проте, з розвитком хвороби можуть з’являтися наступні симптоми:
1. Аномальні вагінальні кровотечі: кровотечі між менструаціями, кровотечі після статевого акту, кровотечі після менопаузи, більш важкі або тривалі менструації.
2. Виділення з піхви: водянисті або кров’янисті виділення з неприємним запахом; містять сліди крові або мають незвичний колір.
3. Тазовий біль: постійний або періодичний біль у нижній частині живота або в тазу, що може посилюватися під час статевого акту.
4. Біль або дискомфорт під час статевого акту (диспареунія).
Рак шийки матки виліковний, особливо на ранніх стадіях. Лікування складається з хірургічного втручання, радіотерапії, хіміотерапії або їх комбінації. Прогноз залежить від стадії захворювання, загального стану пацієнтки та ефективності проведеного лікування.
Рак шийки матки є серйозним захворюванням, проте його можна попередити за допомогою кількох ефективних заходів профілактики. Найважливішим є вакцинація проти вірусу папіломи людини (ВПЛ), який є основною причиною цього виду раку. Вакцинація рекомендується як жінкам, так і чоловікам у віці від 9 до 26 років.
Регулярні скринінгові обстеження, такі як пап-тест (мазок Папаніколау) та аналіз на ВПЛ є важливими для виявлення передракових станів та їх своєчасного лікування. Жінкам рекомендується починати скринінги з 21 року і проводити їх кожні три-п’ять років, залежно від віку та результатів попередніх обстежень.
❗️Пам’ятайте! Запорукою профілактики раку є активний і здоровий спосіб життя, правильне харчування, відмова від шкідливих звичок,регулярні скринінгові обстеження та вакцинація. Зниження кількості сексуальних партнерів та використання бар’єрних методів контрацепції може знизити ризик інфікування ВПЛ.
👉Запрошуємо жінок пройти безоплатний огляд! Це – можливість подбати про своє здоров’я та вчасно попередити небезпечне захворювання.
📌 Нагадуємо, що ви можете записатися на консультацію до лікаря-акушер-гінеколога поліклінічного відділення КНП «Чорнобаївська БПЛ»:
1. Зателефонувавши до кол-центру 050 456 50 47 або 096 807 50 51.
2. Через viber за номером контакт центру 050 456 50 47.
3. Онлайн-запис – перейшовши за посиланням https://h24.ua/.../2444-komunalne-nekomercijne.../
4. Особисто, завітавши до реєстратури нашого закладу (1 поверх, поліклінічного відділення).
Бережіть себе та будьте здорові!

Поділитися:
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування
Дивитись більше:
11.04.2025

У 2025 році між КНП «Чорнобаївська багатопрофільна лікарня Чорнобаївської селищної ради» та Національною службою...

10.04.2025

Внутрішньоочний тиск (ВОТ), офтальмотонус – тиск рідини у середині ока. 

...

09.04.2025

Рак шийки матки є одним із найпоширеніших онкологічних захворювань серед жінок. Щорічно у світі діагностується понад...

08.04.2025

Доброякісна гіперплазія передміхурової залози (ДГПЗ)

Доброякісна гіперплазія передміхурової залози – це...

Приймальне відділення (Стаціонар):
Реєстратура (Поліклініка):
Графік роботи:
Стаціонар — цілодобово;
Поліклініка: Пн-Пт з 08:00 до 17:00